PlakatKRAJ

TFA 


Vážené hasičky, vážení hasiči,

vítáme Vás na webových stránkách Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje. Naše krajské sdružení je největší v České republice a sdružuje dobrovolné hasiče z dvanácti okresů, celkem je nás více než 55 tisíc v přibližně 1200 sborech. Činnost dobrovolných hasičů je bohatá, na mnoha obcích představují naše sbory jádro obecních aktivit. Rovněž činnost na krajské úrovni je bohatá - každoročně pořádáme soutěže v požárním sportu, soutěže mládeže, ale také setkání Zasloužilých hasičů a další akce. Na těchto webových stránkách naleznete potřebné informace o naší činnosti.

 

Oldřich Lacina

starosta KSH

 

V Ústřední hasičské škole Jánské Koupele (Moravskoslezský kraj, okres Opava) bude pro zájemce probíhat ve dnech 5-7/1 2024 a 26-28/1 2024 vzdělávací kurz nových vedoucích kolektivů mladých hasičů. Absolvováním kurzu se získává kvalifikace III. stupně pro vedoucí, která je základním kvalifikačním stupněm pro práci s kolektivy mladých hasičů a každý vedoucí je povinen ho získat nejdéle jeden rok od registrace kolektivu. Vedoucím družstva, vedoucím mladých hasičů se může stát pouze osoba starší 18 let, právně způsobilá, která splňuje předpoklady pro práci s dětmi a mládeží a je členem SH ČMS.

Příjezdy do ÚHŠ Jánské Koupele vždy do 17:30 hodin, odjezdy v neděli v 12:30 hodin.

Cena kurzu (za oba termíny) je stanovena na 2000,- Kč.

Lektorsky bude kurz zabezpečovat Bc. Jitka Fabiánová z OSH Vyškov.

Přihlášky do kurzu zasílejte emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a budou obsahovat název kurzu, (kurz pro vedoucí kolektivů mladých hasičů), jméno, příjmení, SDH (okres), datum narození a telefonní nebo emailový kontakt.